Zavřít reklamu

Android 5.1Bude to už půl roku, co světlo světa spatřil nový update pro operační systém Android, a to konkrétně update 5.0 Lollipop. Ten oproti předchozímu KitKatu přišel s řadou změn, z nichž snad nejvýraznější byla implementace zbrusu nového Material Designu do systému. Zatímco ale majitelé většiny novějších Samsung zařízení stále čekají na aktualizaci na zmíněný 5.0, Google již stihl oficiálně oznámit Android 5.1 Lollipop.

Jakými novinkami se může chlubit? Jelikož se nejedná o velký update, mezi které se řadily např. updaty jak KitKat či Jelly Bean, nemá cen učekat nějak extra velké změny, pár jich však přece jen je. Vedle klasických změn jako zrychlení systému a několika bugfixů budou zařízení s Androidem 5.1 vybavena novinkou v podobě HD Voice, jež se stará o čistší reprodukci hlasu při telefonování. Dále je součástí aktualizace i podpora více SIM karet, která v Androidu jako takév původně nebyla.

Důležitou součástí Androidu 5.1 je i tzv. Device Protection, tedy novinka týkající se zabezpečení smartphonu samotného. Android nově udrží zablokované zařízení stále zablokované, a to i když je na něm vykonán tovární reset. To by mělo znemožnit případným podvodníkům či kapsářům zařízení používat. Mezi další novinky se potom řadí i drobné změny v grafickém rozhraní.

Na první zařízení by měl Android 5.1 dorazit již v následujících dnech, no jak na tom s aktualizací budou smartphony a tablety od Samsungu, o tom můžeme pouze spekulovat, o případných aktualizacích ovšem zajisté informovat. Vlajkový Galaxy S6 by v sobě potom podle některých zdrojů měl mít 5.1 Lollipop již předinstalovaný.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: Google

Dnes nejčtenější

.