Zavřít reklamu

TizenZatímco pomalu přichází informace o prvních Tizen smartphonech, Samsung se rozhodl udělat jeden zásadní krok. V rámci rozšíření jeho vlastního Tizen ekosystému, ať už co se hardwaru či softwaru týče, se zástupci společnosti sešli s výkonným ředitelem taiwanské firmy MediaTek, v Asii velice známé pro výrobu polovodičů, aby projednali spolupráci ve zvýšení dosahu a celkové popularity Tizenu.

Samsung v minulosti používal ve svých produktech chipsety od společnosti MStar, dokonce až 60 % všech elektronických produktů od jihokorejské společnosti v sobě má mít technologii od MStar, ten však byl loni odkoupen právě MediaTekem a ten se rázem stal druhým největším prodejcem SoC pro smartphony, hned po Qualcommu. Zároveň pak nabízí přijatelné ceny a právě spolupráce s MediaTek by Samsungu měla výrazně pomoci se snížením cen připravovaných Tizen smartphonů.

Samsung zatím používá jeho vlastní Tizen OS v televizích, fotoaparátech, hodinkách a některých smartphonech, no do budoucna chce svou nabídku Tizen produktů značně rozšířit a MediaTek by se měl stát hlavním poskytovatelem SoC, což díky jeho zmíněným nízkým cenám perfektně sedí do aktuální strategie Samsungu, kdy společnost v reakci na propastný pád zisků ve třetím čtvrtletí loňského roku chce vydávat smartphony cenově dostupné pro větší počet lidí.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //Tizen

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: Tizen Indonesia

Dnes nejčtenější

.