Zavřít reklamu

AmpliTubePráce s audiem a jeho zpracování je věc, ve které má iOS před Androidem už několik let obrovský náskok a pravděpodobně tomu tak ještě nějaký čas bude. Nejoblíbenější mobilní operační systém na světě však není zas tak úplně pozadu a i přestože se mu vývojáři vzhledem k vysoké latenci a několika dalším problémovým aspektům často vyhýbají, pro kytaristy/basáky a zároveň majitele Samsung zařízení je zde skvělá zpráva – známý emulátor kytarových komb AmpliTube konečně přichází i na Android!

Aplikace i přes původní obavy funguje bez problému a zvládá zpracovávat zvuk v reálném čase (tj. okamžitě, bez prodlevy), potíže s vysokou latencí tedy byly zjevně eliminovány. AmpliTube pak nabízí širokou škálu vymožeností a efektů, včetně 5 modulačních efektů, 11 stompbox efektů, 15 uživatelských presetů a digitální ladičky. Pro připojení elektrické kytary/basy ke smartphonu je pak třeba zakoupit příslušný hardware, a to buď v podobě iRig ($39.99), iRig Stomp ($69.99) nebo iRig HD-A ($99.99).

Vzhledem k tomu, že se na vývoji AmpliTube pro Android vedle IK Multimedia podílel i samotný Samsung, se dá aplikace stáhnout zdarma z obchodu Samsung Apps, ovšem v případě zájmu si zájemce může zakoupit i „LE“ verzi za $9.99 či plnou verzi se vším všudy za $19.99. Aplikace je však zatím dostupná pouze pro Samsung Galaxy Note 4 a Galaxy Note Edge, časem by se však měla dostavit i podpora pro Galaxy S5 a loňský Galaxy Note 3, jak na tom budou ostatní zařízení zatím Samsung neohlásil.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: IK Multimedia

Dnes nejčtenější

.