Zavřít reklamu

Samsung Galaxy Note 4 recenziaNa výstave HIGH END Slovakia, ktorá sa koná tento víkend v bratislavskom hoteli Crowne Plaza, nechýba ani Samsung a okrem toho, že tu máte možnosť si pozrieť najnovšie audio a TV od Samsungu, nájdete tu aj telefóny. Medzi nimi nechýba ani nový Samsung Galaxy Note 4, ktorý sa u nás ešte len začne predávať. My sme pochopiteľne na konferencii nesmeli chýbať a pozreli sme sa práve na najnovší prírastok do série Galaxy Note – ktorý prináša zmeny zvnútra aj zvonka. Sú to pritom vonkajšie zmeny, ktoré vás upútajú na prvý pohľad a ktoré slúžia ako jeden z hlavných dôvodov, prečo vymeniť svoj Note 3.

Po výkonnostnej stránke sú totiž oba telefóny na veľmi vysokej úrovni a to aj napriek tomu, že procesor musí poháňať displej s podstatne vyšším rozlíšením. Na Galaxy Note 4 sa totiž nachádza displej s rozlíšením 2560 x 1440 bodov, pričom uhlopriečka displeja ostala totožná s Galaxy Note 3, čiže 5,7″. Aj keď nemôžem tomuto displeju nič vytknúť po stránke kvality (pozn. farby nie sú tak silné ako na fotke nižšie), mám pocit že rozlíšenie 2K je skrátka príliš vysoké na to, aby človek videl nejaké rozdiely v ostrosti displeja. Na tomto displeji funguje rozhranie TouchWiz, no teraz v úplne inej podobe, než v akej sme ho mohli vidieť na Galaxy Alpha a starších modeloch. Nová verzia TouchWiz totiž pôsobí úplne iným dojmom, čo si všimnete na domovskej obrazovke. Tu by človek povedal, že je nové prostredie predpripravené na nový Android 5.0 Lollipop, ktorý prichádza s novým Material Designom. Pri používaní aplikácií sa však vrátite tak trochu do minulosti, keďže aplikácie od Samsungu si zachovali svoj pôvodný dizajn, ktorý je už tak nejak tradičnou súčasťou rozhrania u telefónov Galaxy.

Samsung Galaxy Note 4

Najväčším prekvapením je podľa môjho názoru dizajn telefónu. Samsung spojil to najlepšie z dvoch svetov a skombinoval pozoruhodne tenký hliníkový rámček s plastovým zadným krytom, ktorý opäť imituje kožu tak, ako sme si na to zvykli už pri Note 3. Niekto by okamžite povedal, že plast degraduje hodnotu produktu, avšak v takomto podaní, v akom ho servíruje Samsung, sa v skutočnosti jedná o prémiový materiál, ktorý je nádherný a skvelo sa drží v ruke. Držanie takto veľkého telefónu v ruke má Samsung poriešené a zadný kryt je zahnutý na bokoch, vďaka čomu človeka nič nereže do ruky, ako tomu mohlo byť napríklad u konkurenčného iPhone 5. Stále je však telefón veľký a je nutné, aby ste ho používali dvomi rukami – to je však u phabletu bežné. Pri detailnom pohľade na telefón som si tiež všimol, že sa na prednej strane nachádza sklíčko so zakrivenými rohmi, avšak je zapustené hlbšie do tela Galaxy Note 4, vďaka čomu netrčí von, ako sme si pôvodne mysleli. Rovnako som si na telefóne nevšimol žiadnu dieru, ako sa na to sťažovali početní prví užívatelia.

Samsung Galaxy Note 4

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

Môj prvý dojem z Galaxy Note 4 je teda taký, že telefón síce predstavuje evolúciu oproti Galaxy Note 3, ale rozhodne nemôžeme hovoriť o revolúcii. Telefón ponúka nový dizajn, ktorý kombinuje to najlepšie z oboch svetov a vytvára tak prístroj s naozaj prémiovým vizuálom, v ktorého vnútri sa nachádza špičkový hardvér. Na ňom funguje všetko tak rýchlo ako má a rozhodne som nemal dojem, že by prostredie lagovalo, ako tomu bolo u niektorých modelov – napríklad u Galaxy Tab S alebo u Galaxy S5 mini. Na druhú stranu, nemám pocit že by po softvérovej stránke došlo k tak prevratným zmenám, že by mal človek potrebu okamžite schovať do šuflíka svoj Note 3 a ísť si do obchodu po nový Note 4. Ak ste však vlastníkom Galaxy Note 2 a zvažujete nový model, potom je jasné, že vás Galaxy Note 4 poteší – nielen po stránke dizajnu, ktorý je nádherný, ale aj po stránke technickej. Nakoniec, ak si chcete vyskúšať Note 4 sami, potom máte možnosť tak učiniť tento víkend na výstave HIGH END Slovakia 2014, ktorá sa koná tento víkend (18.10.-19.10.2014) v bratislavskom hoteli Crowne Plaza. Jednodňová vstupenka stojí 5€, dvojdňová 7€.

Samsung Galaxy Note 4

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Samsung Galaxy Note 4

Související články

Dnes nejčtenější

.