Zavřít reklamu

Samsung QM85DPraha 29. září 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. uvádí na trh sérii komerčních UHD displejů s označením QMD. K dispozici je 85palcový model (QM85D) určený pro maloobchodní i firemní prostředí, kde hraje digitální obsah rozhodující roli při získávání, zapojení a vzdělávání firemních zákazníků.

Série QMD je charakteristická novým designem, kvalitou UHD obrazu, možností zobrazení několika formátů najednou, optimální flexibilitou a jedinečným jasem obrazu v komerčním prostředí.

„Vzhledem k tomu, že se technologie UHD stává všudypřítomná, umožňují naše nové displeje QMD firmám zapůsobit na své zákazníky a zároveň vylepšit jejich identitu značky,“ uvedl HyunSuk Kim, senior viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics.

Pohlcující vizuální zážitek

Komerční displeje Samsung QMD zobrazují jemné detaily promítaného obsahu a nabízejí čtyřikrát vyšší rozlišení než Full HD. O ostrost zobrazovaného obsahu v UHD kvalitě se stará hustota pixelů 3840 x 2160. Fotografie a videa jsou jasná do nejmenšího detailu a působí tak opravdu realisticky. Navíc, technologie Upscaling vylepšuje zobrazení obsahu s nižším, Full HD rozlišením.

Pomocí vysoké obnovovací frekvence 60Hz zajišťuje série QMD bezproblémové přehrávání. Eliminuje tak trhané přehrávání, které bývá často zapříčiněno právě nižší frekvencí obnovení. Díky podpoře Display Port 1.2 pro 60Hz UHD rozlišení zajišťuje série QMD opravdový zážitek z UHD.

Samsung QM85D

Dynamická konektivita

Společně s plným využitím špičkové kvality obrazu displeje a velkého formátu nabízí Samsung QMD také širokou škálu možností zobrazení obsahu. Funkce Picture-By-Picture (PBP) umožňuje na displeji spustit až čtyři Full HD okna na jedné obrazovce současně. Funkce Picture-in-Picture (PIP), multi-screen nebo funkce rozdělující obrazovku dále rozšiřují možnosti využití displejů. Uživatelé například mohou aktivovat okno videokonference na velké části obrazovky, zatímco doplňující dokumenty budou viditelné na jiném místě. Mohou také prezentovat fotografie produktu vedle seznamu jeho specifikací. Tyto PIP funkce se přizpůsobují potřebám firemních zákazníků a nejrůznějším nárokům digitálního obsahu.

Vylepšené zobrazovací funkce

Displeje Samsung QMD jsou vybavené režimem pivot, který umožňuje natočení obrazovky vodorovně, nebo svisle, podle potřeb uživatele. Došlo také k prodloužení doby provozu − displeje jsou konstruovány pro provoz až 16 hodin denně, sedm dní v týdnu. Dále Samsung plánuje uvést nový Set-Back Box (SBB) s podporou UHD rozlišení, který se připevní na zadní část displeje, čímž se eliminuje nutnost propojení SBB s displejem dalšími kabely. Dále již nebude nutná přídavná konstrukce pro uchycení přehrávače obsahu s podporou vysílání obsahu v UHD rozlišení.

Na českém trhu by se displeje QMD měly objevit v průběhu října letošního roku.

Samsung QM85D

Technické specifikace komerčních displejů Samsung QMD

ModelQM85D (85”)
Typ panelu120Hz Slim Direct LED BLU
Rozlišení3,840 x 2,160 (UHD)
Jas (běžný)450 nit
Hloubka displeje105,1 mm
Šířka rámečku13,2 mm (na vrchu/po stranách), 19,3 mm (spodní)
Barva rámečkuČerná
Typ předního rámečkuLesklý
Síťové možnostiSBB

*Všechny funkce, vlastnosti, specifikace a další informace o výrobku uvedené v tomto dokumentu, včetně, ale nikoli výhradně, předností, designu, ceny, komponentů, výkonu, dostupnosti a vlastností produktu se mohou změnit bez předchozího upozornění.

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47926“, zoneId: 47926, w: 600, h: 190 };

var sklikData = { elm: „sklikReklama_47925“, zoneId: 47925, w: 600, h: 190 };

Dnes nejčtenější

.