Zavřít reklamu

Android LPod rastúcim tlakom spoločnosti, ktorej sa nepáči že nemá skoro žiadne súkromie, je jasné že výrobcovia operačných systémov sa snažia vyhovieť ich podmienkam. Apple už začal a to tým že iOS má prednastavené šifrovanie dát. Toto isté predstavil aj Google na poslednej konferencií. To znamená, že Android L už bude mať prednastavené šifrovanie dát.

Aby sa nepovedalo, že doteraz taká možnosť nebola, treba povedať že na toto Google myslel už od Android 3.0 Honeycomb. Avšak až doteraz bola táto možnosť natívne vypnutá a to spôsobovalo, že množstvo ľudí si ju nezaplo lebo nevedelo o čo ide a ešte viac ľudí nevedelo, že niečo také existuje. Preto sa Google to rozhodol spraviť štandardom.

Avšak najlepšia správa, ktorá nás potešila, bola tá, že šifrovací kľúč bude uložený v zariadení, čo znamená, že aby sa mohla taká NSA či iná vládna agentúra dostať ku kľúčom, musela by mať fyzický prístup k zariadeniu. Tým pádom nebude možné zdieľať tieto kľúče s nimi. Určite ste už mohli počuť o kauze s vládou organizáciou NSA (National Security Agency). U ľudí to malo veľkú a nie zrovna pozitívnu odozvu a preto sa ani nie je treba čudovať, že v najbližšom čase budeme vídať veľa bezpečnostných opatrení rôzneho typu.

// < ![CDATA[ // google_netgoogle_security

// < ![CDATA[ //*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.