Zavřít reklamu

Samsung Gear 2Praha 25. srpna 2014 – Společnost Samsung zveřejnila 200 úspěšných aplikací, které postoupily z 1. kola soutěže pro vývojáře mobilních aplikací Samsung Gear App Challenge 2014. Soutěž byla vyhlášena v květnu letošního roku s cílem podpořit úsilí vývojářů z celého světa k vytvoření aplikací optimalizovaných pro nositelné příslušenství Samsung. Celkově bylo do soutěže přihlášeno 980 aplikací, mezi nimiž nechyběly aplikace LBS (Location Based Service) pracující s aktuální pozicí uživatele, nebo aplikace pro plánování času, RSS čtečky, herní aplikace a spousta dalších. Přihlásili se vývojáři z 69 zemí včetně České republiky a Slovenska.

Takový zájem ze strany vývojářů nás velmi těší. Jejich nadšení pro segment nositelného příslušenství Gear je více než zřetelný a podporuje to i naši snahu vyvíjet zařízení, která uživatelům rozšíří možnosti a dopřejí neobyčejné zážitky, řekl Won-Pyo Hong, prezident a ředitel Media Solution Center. „Úspěch soutěže dokazuje vzrůstající potenciál na trhu nositelného příslušenství, a proto budeme nadále podporovat úsilí vývojářů při tvorbě nových aplikací.“

V prvním kole bylo hlavními kritérii pochopení vlastností hodinek Gear, přínos aplikace pro jejich uživatele a její unikátnost. 200 úspěšných účastníků získalo 2 000 USD a postoupilo do dalšího kola. Druhé kolo zúží výběr na 40 finalistů, kteří se mohou těšit na podíl z finanční částky 850 000 USD.

Celkový vítěz získá 100 000 USD a 10 nejlepších aplikací bude navíc zařazeno do veřejné soutěže o Cenu popularity. Její vítěz pak získá BMW i3.

Deset finalistů bude vyhlášeno v průběhu konference Samsung Developers Conference, která se koná v  Moscone West Center v San Francisku od 11. do 13. listopadu 2014. Finalisté budou na konferenci pozváni a dostanou zde možnost své aplikace představit.

Seznam 200 finalistů prvního kola naleznete na stránkách Samsung Gear App Challenge http://gearapp.challengepost.com/submissions

samsung gear

Dnes nejčtenější

.