Zavřít reklamu

note4_krabiconaSamsung Galaxy Note 4 ponúkne množstvo exkluzívnych funkcií, čo potvrdzuje napríklad UV senzor na prednej strane telefónu alebo optická stabilizácia obrazu. Vďaka zahraničným zdrojom sa teraz ale dozvedáme množstvo detailov týkajúcich sa fotoaparátu u Galaxy Note 4, ktorý okrem optickej stabilizácie obrazu ponúkne 16-megapixelový senzor Sony IMX240 a bude schopný nahrávať 4K video pri 30 fps. V konečnom dôsledku ide o ten istý fotoaparát, ktorý sa objavil u Samsung Galaxy S5 LTE-A.

Okrem toho dôjde k zvýšeniu rozlíšenia u predného fotoaparátu, ktorý bude po novom 3,7-megapixelový a bude schopný nahrávať videá a fotiť v rozlíšení 2560 × 1440 bodov. Kvôli veľkosti telefónu bude doňho zakomponovaná funkcia Side Touch. Tá sa mala objaviť už pri Galaxy S5 a dokonca sa nachádza v jej firmvéri, ale Samsung sa ju rozhodol na poslednú chvíľu stiahnuť z telefónu. U Galaxy Note 4 však už bude funkcia prítomná. V skutočnosti pôjde o senzor, ktorý sa nachádza na pravej dolnej časti bočného rámčeka, približne v pozícii spúšte a ovláda sa presne tak, ako keby človek stlačil spúšťa na dedikovanom fotoaparáte alebo na Galaxy K zoom. Senzorové tlačidlo bohužiaľ nefunguje v režime Easy Mode, pri nahrávaní videa, ani pri orientovaní telefónu na výšku.

Samsung Galaxy Note 4 camera

Samsung chce zjednodušiť otváranie fotoaparátu a podľa zdrojov mal Samsung vytvoriť skratku na báze gest, ktorá umožní používateľom okamžite spustiť fotoaparát v prípade, že majú vypnutý displej. Aby mohli používatelia otvoriť fotoaparát, stačí na vypnutý displej položiť dva prsty a oddeliť ich od seba, tak ako keď človek približuje niečo na obrazovke. V aplikácii fotoaparátu potom používatelia nájdu štyri nové režimy, z ktorých až tri sú venované Selfie fotkám. Jedná sa o režimy Wide Selfie, Selfie a Selfie Alarm. Štvrtý režim umožňuje vytvoriť GIF animáciu.

Wide Selfie umožní vytvoriť širokouhlú selfie fotku, na ktorú sa zmestí viacero ľudí. Selfie režim pre zmenu deteguje úsmev a po usmiatí sa telefón spraví fotku. Selfie Alarm pre zmenu funguje na zadnej kamere. Tam telefón automaticky deteguje vašu tvár, zameria sa na ňu a spraví fotku. GIF File režim pre zmenu umožní vytvoriť GIF animáciu z viacerých fotografií. K dispozícii budú nakoniec aj ostatné režimy z Galaxy S5.

Samsung Galaxy Note 4 camera

//

//

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.