Zavřít reklamu

samsung_display_4KSamsung, napriek tomu že je stále jedničkou na trhu so smartfónmi, to má skutočne ťažké. Spoločnosť totiž prišla o značný podiel v dvoch najľudnatejších krajinách sveta, teda v Číne a Indii, kde ho behom druhého štvrťroku 2014 predbehli domáci výrobcovia smartfónov Xiaomi a Micromax. Práve tí získali v krajine značnú popularitu, pretože predávajú telefóny s výkonným hardvérom za nízku cenu, aká je prispôsobená tamojšiemu trhu. Samsung sa pochopiteľne ozval a podľa všetkého plánuje zmeniť svoju stratégiu tak, že bude v spomínaných krajinách predávať telefóny, ktoré budú cenovo konkurovať lokálnym výrobcom a pritom budú ponúkať výkonný hardvér.

V Číne sa má podľa Canalys situácia tak, že na prvom mieste sa usadilo Xiaomi so 14% podielom na trhu. Podiel Samsungu naopak značne poklesol oproti minulému roku. Medziročne totiž podiel Samsungu na čínskom trhu klesol z 18,6% na iba 12%. Samsung tak v tabuľke získal druhé miesto, ale s tým, že tretie miesto mu siaha na krk a ak sa situácia nezmení, potom ho predbehne. Na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Lenovo, ktorá má taktiež podiel zhruba 12%. V skutočnosti totiž predala za minulý štvrťrok 13,03 miliónov telefónov, zatiaľ čo Samsung predal 13,23 miliónov zariadení.

V Indii sa naopak z prvenstva teší lokálny výrobca Micromax, ktorý behom druhého štvrťroka 2014 získal v krajine trhový podiel 16,6%, zatiaľ čo u Samsungu išlo o 14,4%. Prekvapivo sa na treťom mieste tabuľky nachádza Nokia by Microsoft, ktorá má na indickom trhu podiel 10,9%. Spoločnosť má však problém aj z hľadiska predajov klasických telefónov, kde získala podiel iba 8,5%. Indický výrobca Micromax naopak získal podiel 15,2% na tomto trhu.

*Zdroj: Counterpoint Research; Canalys

Dnes nejčtenější

.