Zavřít reklamu

Samsung-LogoSpoločnosť Samsung oznámila, že v priebehu najbližších 6 mesiacov plánuje vydať hneď dva high-end smartfóny, čím by chcela zastaviť klesajúce tržby a zároveň chcela udržať svoje vedúce postavenie na mobilnom trhu. Správy by tak mali potešiť investorov, ktorí po slabších finančných výsledkoch znížili trhový kapitál spoločnosti o takmer 7,5 miliardy amerických dolárov.

Senior viceprezident mobilnej divízie Samsungu, Kim Hyun-Joon, oznámil investorom behom hovoru, že prvý smartfón bude disponovať veľkou obrazovkou, zatiaľ čo druhý by mal ponúknuť telo s novými materiálmi. Model s veľkou obrazovkou netreba zrejme nikomu predstavovať, jedná sa totiž o novú „phabletovú“ vlajkovú loď Samsung Galaxy Note 4, ktorá by mala ponúknuť veľkú obrazovku, vďaka čomu užívatelia získajú to najlepšie z oboch kategórií – smartfónov a tabletov. Tento rok to však bude mať Samsung tuhé, keďže svoj vlastný phablet plánuje vyrobiť aj Apple, ktorý doteraz kritizoval a zosmiešňoval telefóny s obrovskými obrazovkami.

Druhým zariadením by mohlo byť Samsung Galaxy Alpha, ktorý má byť podľa nových informácií predstavený už v blízkej budúcnosti a ponúkne výkonný hardvér, ale menšiu 4.8-palcovú obrazovku s rozlíšením 720p HD, aká bola použitá už u Galaxy S III a najnovšie aj u Galaxy K zoom a Galaxy S III Neo. Či je to však on, je diskutabilné, keďže doterajšie úniky nasvedčujú tomu, že Galaxy Alpha bude mať aj naďalej plastový kryt. Kim Hyun-Joon tiež oznámil, že Samsung plánuje behom najbližších mesiacov predstaviť aj nové modely z low- a mid-end tried, ktoré však budú disponovať novými funkciami. Medzi ne by mohol patriť Samsung Galaxy Mega 2, ktorý podľa špekulácií ponúkne 5.9-palcový displej, ale hardvér na úrovni Galaxy S5 mini.

Samsung-Galaxy-Note-4

*Zdroj: Wall Street Journal

Dnes nejčtenější

.