Zavřít reklamu

Praha, 21. července 2014 – Velkorozpočtové akční dobrodružné filmy, které nabízí naprosto uchvacující filmové zážitky, patří mezi Evropany k těm, které si nejvíce přejí vidět v kině. Právě vizuální zpracování hraje klíčovou roli ve volbě filmů, které si zaslouží být zhlédnuty na velkém plátně.

Vyplývá to ze zveřejněného průzkumu společnosti Samsung, podle kterého se na prvních deseti příčkách žebříčku usadily ikonické tituly jako například Gladiátor (4.), Matrix (5.) a filmy o Batmanovi, Temný rytíř a Temný rytíř povstal. Každý čtvrtý filmový fanoušek hlasoval pro tři strhující emocionální dramata s  držitelem Oscarů Tomem Hanksem v hlavní roli – Zachraňte vojína Ryana, Forrest Gump a Zelená míle.

TOP 10 filmů, které by si Evropané přáli vidět v kině**:

  1. Pán prstenů: Dvě věže – 35 %
  2. Pán prstenů: Společenstvo prstenů – 35 %
  3. Pán prstenů: Návrat krále – 35 %
  4. Gladiátor – 31 %
  5. Matrix – 30 %
  6. Zachraňte vojína Ryana – 25 %
  7. Forrest Gump – 25 %
  8. Zelená míle – 24 %
  9. Temný rytíř – 22 %
  10. Temný rytíř povstal – 21 %

Luke Mansfield, vedoucí inovací pro Evropu společnosti Samsung, uvedl: „Každý se rád dívá na velké filmové trháky v kině. Náš tým pro inovace roky pracoval na tom, aby přenesl pocit z velkého plátna do našich domovů, abychom kouzlo z těchto filmů mohli znovu zažívat pohodlně usazeni na vlastní pohovce. Po zhlédnutí stovek filmů z nejrůznějších úhlů v kinech po celé Evropě jsme zjistili, že klíč k uchvacujícím zážitkům jako v kině spočívá v prohnutí. To vedlo ke zrodu prvního televizoru s prohnutou obrazovkou na světě – Samsung UHD Curved TV, který nabízí v pohodlí domova nejpodobnější zážitky ze sledování filmu, jako bychom seděli v kině.“

Samsung TV HU8290

Prohnutý UHD televizor Samsung posunuje domácí sledování televize na jinou úroveň. Novátorský design je nejen esteticky atraktivní, ale dosud nevídaným způsobem oživuje také obraz. Prohnutý tvar nabízí hlubší a širší obraz a větší zorné pole, takže divák lehce nabyde pocit, že se všechno odehrává přímo kolem něho, i když se nachází na pohovce ve své domácnosti. S novým prohnutým UHD televizorem Samsung už tak nikdo nemusí opustit pohodlí domova, aby si vychutnal své oblíbené filmové trháky.

*Nezávislý průzkum společnosti Kantar Media – celostátně reprezentativní online průzkum na pěti trzích (Španělsko, Itálie, Velká Británie, Německo a Francie) mezi dospělými respondenty ve věku od 16 do 64 let, cca 1000 rozhovorů na každém trhu.

**Lidé měli v rámci průzkumu za úkol vybrat ze seznamu 30 nejlépe hodnocených filmů na imdb.com uvedených do kin v uplynulých 20 letech film nebo filmy, které by si přáli vidět v kině, a to bez ohledu na to, zda je už viděli či ne.

Dnes nejčtenější

.