Zavřít reklamu

heads-up notifikaceAndroid L přijde s obrovskou vlnou změn a novinek, mezi kterými se nachází i heads-up notifikace. Jedná se o upozornění, která vám místo zaplňování horní lišty vyskakují rovnou na display, a to i přestože je třeba zamknutý. Vypnout se potom dají úplně jednoduchým pohybem prstu a uživatel tak může dále pokračovat ve vykonávané aktivitě. Bohužel, Android L vyjde nejdříve na podzim/jeseň, no vývojáři z XDA už přišli s řešením, jak tento nový způsob upozornění zprovoznit i na mobilních s nynějším Androidem. Je zde ovšem jedna hlavní podmínka – telefon nesmí běžet na verzi Androidu nižší než 4.0, jinak se s heads-up notifikacemi můžete rozloučit.

Zatím existují dvě cesty, kterými lze novinku do zařízení dostat. Jedna je s nutností rootu, druhá funguje i na zařízeních bez upravené ROM, avšak pouze na Androidu 4.3+. Metoda bez rootu je jednoduchá, stačí si jen stáhnout APK soubor z XDA-developers, nainstalovat, restartovat zařízení a je hotovo. A aby se notifikace o něco více podobaly tem z Android L, je možné si trochu pohrát s nastavením. Pokud vám ale není proti srsti podpořit vývojáře sumou v podobě necelých 20 Kč, můžete si tu samou aplikaci pod názvem Heads-up! zakoupit na Google Play.

V případě, že však vaše zařízení nepodporuje Android 4.3+ a běží alespoň na verzi 4.0, je postup o něco složitější. V první řadě je třeba rootnout zařízení a nahrát Xposed framework, no tímto krokem riskuje majitel ztrátu dvouleté záruky. Po tom, co v sobě naleznete kousek odvahy a po provedení rootu nainstalujete i Xposed framework, si už jen stačí z aplikace Xposed Installer stáhnout a nainstalovat Heads Up Xposed module, restartovat zařízení a otevřít aplikaci Heads Up Notifications. Ta ale nenabízí ani zdaleka tolik nastavení, jako zmiňovaný Heads-up! pro Android 4.3+, svou funkci ale na sto procent plní.

Odkazy na stažení jednotlivých komponentů jsou k nalezení pod obrázky.

heads-up notifikace heads-up notifikace

heads-up notifikace

Heads-Up! na Google Play: zde
Heads-Up! APK: zde
Xposed framework installer: zde
Heads up notifications pro Xposed: zde

*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.