Zavřít reklamu

Samsung Gear Live BlackO tom, že Samsung pracoval na hodinkách s Androidom, sa špekulovalo už dlhší čas. Nakoniec sa to ukázalo pravda a Google včera odhalil hodinky, ktoré nesú pomenovanie Samsung Gear Live. Najnovší prírastok do série hodiniek sa od ostatných modelov líši tým, že disponuje operačným systémom Android Wear, ktorý je podstatne jednoduchší, než Tizen OS, ktorý sa nachádza v nami recenzovaných Samsung Gear 2. Operačný systém od Googlu bol totiž navrhnutý tak, aby nepodporoval fotoaparát, aspoň nie v súčasnosti.

V praxi je tak dizajn hodiniek v porovnaní s Gear 2 čistejší, za čo môžu práve spomínané softvérové obmedzenia. Tie sa podpísali aj pod ďalšiu dizajnovú zmenu. Hodinky neobsahujú žiadne tlačidlo Domov, čo sa dá odôvodniť tým, že displej hodiniek má byť vždy zapnutý, presne tak ako v prípade ostatných hodiniek so systémom Android Wear. Je to však výhoda? Samsung Gear Live obsahujú navlas rovnakú batériu, akú sme mohli nájsť v hodinkách Gear 2, čiže batériu s kapacitou 300 mAh, čo pri bežnom používaní zabezpečuje 3 dni používania na jedno nabitie. Tu je však treba vziať do úvahy fakt, že displej hodiniek sa zapol až pri pozeraní sa na ne, respektíve po stlačení domovského tlačidla. Koľko však vydržia Samsung Gear Live na jedno nabitie v praxi, sa dozvieme až po nejakom čase.

Samsung Gear Live Black

Pokiaľ pominieme chýbajúcu kameru a domovské tlačidlo, potom je hardvér Samsung Gear Live totožný s hardvérom Samsung Gear 2. Disponujú teda procesorom s frekvenciou 1.2 GHz a 512 MB RAM. Hodinky tiež disponujú 4 GB úložiskom, ktoré slúži jednak pre operačný systém a jednak pre prácu s aplikáciami, ktoré budú na hodinkách fungovať. Vrámci dodávaného softvéru nájdeme systém Android Wear a služby Google Now, Google Voice, Google Maps & Navigation, Gmail a Hangouts. Nechýbajú tu ani fitnes funkcie a pretože Google včera predstavil softvérový kit Google Fit, chce ho zužitkovať aj na hodinkách. Nie je preto žiadnym prekvapením, že aj hodinky Samsung Gear Live disponujú snímačom krvného tepu, s ktorým sme sa stretli u Galaxy S5 a inteligentných hodiniek. Remienok pre hodinky bude dostupný v dvoch verziách, v čiernej a fialovej Wine Red.

  • Displej: 1.63″ Super AMOLED
  • Rozlíšenie: 320 × 320
  • Procesor: 1.2 GHz
  • RAM: 512 MB
  • Úložisko: 4 GB
  • OS: Google Android Wear

Cena produktu zatiaľ nie je známa, podľa špekulácií sa však má pohybovať na úrovni okolo 199 dolárov.

Samsung Gear Live Wine Red

Samsung Gear Live Black

Samsung Gear Live Black

Samsung Gear Live Wine Red

Dnes nejčtenější

.