• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Ultra Power Saving Mode: Čo dokáže 1% batérie?

  | Kategorie:Ostatní
  Diskuze

  Battery IconŽe výdrž batérie u dnešných telefónov nie je žiadna výhra, vie snáď každý. Pomaly na to prichádzajú aj samotní výrobcovia a Samsung potešil majiteľov nového Galaxy S5 tým, že vyvinul funkciu Ultra Power Saving Mode, ktorá posúva šetrenie batérie na úplne novú úroveň a dokonca môžeme pokojne povedať, že telefóny vďaka nej vydržia zhruba toľko, čo stará Nokia 3310. Práve v týchto dňoch testujem novinku Samsung Galaxy S5 a aj keď som chcel tejto funkcii venovať časť pripravovanej recenzie, nedalo mi nepodeliť sa o ňu už teraz.

  K testovaniu telefónu pochopiteľne patrí aj testovanie výdrže batérie. Dnes som však musel spraviť výnimku a musel som si zapnúť režim Ultra Power Saving Mode, ktorý zníži výkon zariadenia, vypne akékoľvek farby a obmedzí smartfón len na tie najzákladnejšie funkcie. Na domovskej obrazovke tak máte k dispozícii tri aplikácie – Telefón, Správy, Internet – s tým, že si na obrazovku môžete pridať ďalšie tri aplikácie. Osobne som si zapol režim Ultra Power Saving Mode až v momente, kedy mi na obrazovke svietilo, že moja batéria je nabitá už len na jedno percento. A čo teda dokážete s 1% batérie?

  • Stihnete spraviť 5 kratších mobilných hovorov
  • Stihnete odoslať a prijať až 9 SMS správ
  • Telefón vydrží zhruba 1 hodinu a 13 minút, kým sa úplne vybije

  Musíte tu však počítať aj s tým, že telefón v záujme zachovania čo najvyššej výdrže batérie systém zníži jas displeju, čo pri 1% znamená, že na priamom slnečnom svetle je čitateľnosť displeja podstatne horšia a človek nemusí na prvý pohľad rozpoznať, či je jeho telefón ešte stále zapnutý alebo sa už vybil. Viac o tom však až v recenzii Samsung Galaxy S5, na ktorú sa pozrieme už čoskoro.

  Ultra Power Saving Mode

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online