Zavřít reklamu

Praha 12. května 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., celosvětově uvedla vylepšenou bezpečnostní platformu s názvem KNOX 2.0. Poskytuje tak ještě větší podporu IT oddělení při implementaci a správě firemní strategie Bring Your Own Device (BYOD). Platforma Samsung KNOX již není jen jeden produkt, ale představuje široké portfolio služeb, které lépe vyhovují rychle se měnícím potřebám zákazníků z hlediska podnikové mobility. Původní verze uvedená na trh v roce 2013 jako Samsung KNOX (klíčová bezpečnostní platforma a kontejner aplikací) je nyní přejmenovaná na KNOX Workspace. Nejnovější verze KNOX 2.0 tak obsahuje: KNOX Workspace, EMM, Marketplace a Customization.

KNOX Workspace je v současné době k dispozici pro nejnovější smartphone Samsung GALAXY S5. IT manažeři jej mohou aktivovat pro pozdější použití. KNOX 2.0 bude k dispozici i na ostatních zařízeních Samsung GALAXY prostřednictvím upgradu operačního systému v následujících měsících. MDM, dříve používající KNOX 1.0, jsou plně kompatibilní s KNOX 2.0. Uživatelé KNOX 1.0 budou automaticky převedeni na KNOX 2.0 po upgradu operačního systému.

„Od září 2013, kdy byl KNOX poprvé komerčně dostupný na trhu, jej implementovalo mnoho firem. V důsledku tohoto rychlého přijetí jsme platformu KNOX adaptovali na neustále se vyvíjející potřeby klientů, abychom dostáli svému závazku chránit a reagovat na budoucí výzvy podnikové mobility a zabezpečení,“ řekl JK Shin, prezident, generální ředitel a vedoucí divize IT & Mobile Communications, Samsung Electronics.

Mezi nové a vylepšené funkce platformy KNOX 2.0 patří:

 • Špičkové zabezpečení: Vývoj KNOX Workspace má za cíl stát se nejbezpečnější platformou pro Android. Nabízí řadu klíčových vylepšení z hlediska zabezpečení, aby lépe chránil celkovou integritu zařízení od jádra po aplikace. K těmto vylepšeným funkcím patří správa certifikátů v zabezpečené zóně TrustZone, KNOX Key Store, ochrana v reálném čase pro zajištění systémové integrity, ochrana ODE pomocí TrustZone, biometrické ověření dvěma způsoby a vylepšení obecného rámce KNOXu.
 • Vylepšená uživatelská zkušenost: KNOX Workspace poskytuje pokročilé uživatelské zkušenosti s novými funkcemi kontejneru. Zajišťuje tak pružnější přístup pro podnikovou správu.
  • Kontejner KNOX poskytuje uživatelům rozšířené funkce jako je například podpora všech Android aplikací z Google Play Store. To znamená, že není nutný proces „wrapping“ aplikací třetích stran.
  • Podpora kontejnerů třetích stran poskytuje lepší kontrolu politiky ve srovnání
   s Native SE pro Android. Umožňuje uživateli nebo IT manažerovi vybrat si svůj oblíbený kontejner.
  • Funkce rozdělení fakturace Spilt-Billing umožňuje spočítat účty zvlášť za aplikace pro osobní využití a zvlášť pro pracovní potřeby, a tak naúčtovat společnosti aplikace pro podnikové nebo profesní použití.
  • Universal MDM Client (UMC) a Samsung Enterprise Gateway (SEG) činí proces registrace uživatele jednodušší − uživatelský profil je předem registrovaný do SEG přes MDM servery.
 • Rozšíření ekosystému: Kromě základních funkcí KNOX 2.0, které jsou obsažené v KNOX Workspace, uživatele také potěší přístup ke dvěma novým cloudovým službám s názvem KNOX EMM a KNOX Marketplace a ke službě pro přizpůsobení KNOX Customization. Tyto služby rozšiřují základnu zákazníků KNOX 2.0 o malé a střední firmy.
  • KNOX EMM poskytuje širokou sadu IT politik pro správu mobilního zařízení
   a správu identit a přístupu na bázi cloudu (SSO + adresářové služby).
  • KNOX Marketplace je obchod pro malé a střední firmy, kde naleznou, zakoupí
   a používají KNOX a podnikové cloudové aplikace v jednotném prostředí.
  • KNOX Customization nabízí ojedinělý způsob, jak vytvořit se sériovým hardwarem B2B řešení na míru. Poskytuje totiž systémovým integrátorům (SI) buď SDK, nebo Binary.

Dnes nejčtenější

.