Zavřít reklamu

SamsungThe Wall Street Journal zverejnil nový rozhovor s prezidentom Samsung Media Solution Center, Won-Pyo Hongom. Rozhovor sa zameral predovšetkým na budúcnosť platformy Tizen, na úspechy hudobnej služby Samsung Milk Music, na prepojenie telefónov a iných zariadení s automobilmi a ďalšie veci, ktoré súviseli skôr s hardvérom a softvérom, než so zaujímavosťami z diania vo vnútri spoločnosti.

Jedna z prvých otázok v rozhovore sa týkala služby Milk Music. Won-Pyo potvrdil, že spoločnosť do dnešného dňa zaznamenala 380 000 stiahnutí z obchodov s aplikáciami a tak je ešte moc skoro na to, aby sa dalo hovoriť o úspechu. Samsung chce službu rozšíriť aj na ďalšie typy zariadení, vrátane tabletov a počítačov. Rovnako má v pláne spustiť prémiovú službu, ktorá ponúkne dodatočné funkcie.

Spoločnosť tiež zvažuje, že vstúpi na trh automobilov, podobne ako Apple a Google. Aj Samsung chce ponúknuť vlastný infotainment systém, no nechce využívať vlastný systém ale rozhranie MirrorLink, ktoré je na trhu už niekoľko rokov. Zariadenia od Samsungu by mali podporovať MirrorLink rozhranie u niekoľkých výrobcov, no Samsung vôbec neodhalil, o aké automobilky sa bude jednať. Jednou z nich bude ale určite BMW, keďže spoločnosť prezentovala kompatibilitu svojich hodiniek a smartfónov s elektrickými autami od BMW. Samsung tiež nepriamo naznačil, že v budúcnosti môžeme počítať s inteligentnými autami, ktoré dokážu šoférovať samé:„Technologický vývoj napreduje oveľa rýchlejšie než kedy predtým. Ak si predstavujete, že sa niečo stane realitou za 10 rokov, je veľmi pravdepodobné, že technológia bude k dispozícii už do piatich rokov. Práve to sa nám na tomto trhu dialo po dobu posledných 20 rokov.“

Won-Pyo Hong dokonca naznačil aj to, že Samsung by mohol v budúcnosti odkúpiť niektorú mapovaciu spoločnosť. Tvrdí, že Samsung je síce významným predajcom mobilných zariadení a má záujem o vývoj vlastných lokalizačných služieb, ale ešte je skoro na to, aby na takomto softvéri začal pracovať. Zo všeobecného hľadiska je ale softvér kritickou súčasťou biznisu Samsungu. Spoločnosť investuje do vývoja softvéru oveľa viac peňazí, než do vývoja hardvéru, keďže mu záleží na poskytnutí jedinečnej užívateľskej skúsenosti. Spoločnosť má pritom veľký záujem o softvérových dizajnérov, čo ale neznamená, že mu nezáleží na zamestnávaní programátorov. Množstvo jeho služieb je momentálne dostupných výhradne pre zariadenia spoločnosti Samsung, keďže najväčšie tržby má Samsung práve z predaja hardvéru. To sa ale môže v budúcnosti zmeniť.

samsung-gear-solo

Nechýbali ani otázky týkajúce sa platformy Samsung Tizen. Operačný systém spoločnosti Samsung debutoval na inteligentných hodinkách Gear 2 a Gear 2 Neo a neskôr by sa mal dostať aj na prvé telefóny a tablety. Mimo iného to bude Samsung ZEQ 9000, na ktorý spoločnosť neúspešne žiadala ochrannú známku od USPTO. Won-Pyo tvrdí, že spoločnosť hodlá ponúkať Tizen ako ďalší operačný systém po boku existujúcich riešení, aj keď interné plány vraveli o tom, že Samsung plánuje ukončiť výrobu zariadení s Androidom kvôli novému súdnemu sporu s Apple. Na tomto tvrdení však môže byť niečo pravdy.

Samsung totiž chce zjednotiť svoju elektroniku a chce, aby všetky zariadenia, vrátane domácich spotrebičov, využívali jednu platformu. Práve tá by totiž mohla zabezpečiť 100-percentnú kompatibilitu vrámci jeho projektu „Internet of Things“. Jedná sa o projekt, ktorým chce Samsung zjednotiť spoluprácu jednotlivých zariadení a chce, aby tieto zariadenia boli schopné komunikovať medzi sebou s minimálnym zásahom používateľa. Množstvo aplikácií by mohlo byť k dispozícii aj na platfome Tizen, keďže v tomto systéme hrá kľúčovú rolu HTML 5. A Samsung verí, že práve HTML 5 má veľkú budúcnosť a veľké množstvo aplikácií môže byť postavených práve na ňom.

samsung_zeq_9000_02

*Zdroj: WSJ; sammytoday

Dnes nejčtenější

.