Zavřít reklamu

galaxy-s5Kórejský server ZDnet prišiel so správou, ktorá zaiste poteší pracovníkov spoločnosti Samsung. Tvrdí, že predaje nového Samsung Galaxy S5 v prvý deň boli podstatne vyššie než predaje Samsung Galaxy S4 počas jeho launch day. Presné čísla síce nie sú k dispozícii, avšak predaje boli v jednotlivých krajinách o 30 až 100% vyššie než minulý rok.

Na úvod sa začal Samsung Galaxy S5 predávať v 125 krajinách, no už čoskoro by sa mal počet krajín rozšíriť na 150. Jedná sa totiž o vlajkovú loď, ktorú Samsung bude predávať po celom svete, spolu s rôznymi ďalšími variantami, ktoré predstaví v priebehu roka. Medzi ne by mal patriť nový Galaxy S5 mini, Galaxy S5 Zoom, Galaxy S5 Active a nové modely Galaxy Mega. Samsung potvrdil, že zaznamenal milióny objednávok, za čo podľa neho môže fakt, že trh ešte nie je presýtený.

Samsung nemá vôbec problém s tým, že zaznamenal veľmi vysoké predaje. Má však obavy, že v súčasnosti nedokáže vyrobiť toľko kusov Galaxy S5, aby dokázal všetky objednávky vybaviť v dohľadnej dobe. To môže zároveň potvrdzovať hlásenia o tom, že Samsung má problémy s výrobou zariadenia. Najväčšie problémy s výrobou mali trápiť predovšetkým nový fotoaparát, no údajne na tom nebola veľmi dobre ani výroba snímačov odtlačkov prstov. Pozoruhodné pritom je, že v mnohých krajinách začali zákazníci čakať v dlhých radoch, skoro ako je tomu pri zahájení predaja nového iPhone. Iróniou osudu je, že práve z týchto radov pred obchodmi Apple Store si Samsung robil srandu vo svojej reklamnej kampani The Next Big Thing.

Zahájenie predaja Galaxy S5 vo Francúzsku

*Zdroj: PhoneArena

Dnes nejčtenější

.