Zavřít reklamu

windows-8.1-updateMicrosoft sa učí z kritiky svojich vlastných užívateľov a postupne vylepšuje svoj systém. Spoločnosť na včerajšej Build konferencii odhalil funkciu, ktorá od základov zmení pohľad kritikov na systém Windows 8. Microsoft totiž odprezentoval novú funkciu Mini Start, ktorá ponúkne doslovný mix tradičného Štart Menu a živých dlaždíc, na aké sme zvyknutí v prostredí Windows Modern UI. Microsoft dokazuje, že táto funkcia naozaj funguje a mohol by ju oficiálne uvoľniť v priebehu tohto roka. Či sa však bude jednať o funkciu pre Windows 8.1 Update alebo pre novšiu verziu systému Windows, nie je známe.

Mini Start, ako Microsoft volá túto funkciu, predstavuje návrat ku klasike a ponúkne tak užívateľom dôvod, prečo by mali prejsť na najnovšiu verziu Windows. Síce sa už nestretnú s prostredím Aero, na druhú stranu je tu príjemný plochý dizajn a znížené hardvérové požiadavky, ktoré túto stratu zaiste kompenzujú. Aplikácie v ponuke Mini Start bude možné presunúť do bočnej ponuky, kde sa pre zmenu budú nachádzať v podobe živých dlaždíc. Práve takéto menu bude môcť slúžiť ako stredisko pre všetky aplikácie a zároveň pre widgety, ku ktorým patria napríklad počasie, akcie či správy.

Zaujímavosťou je aj to, že Microsoft na konferencii odprezentoval možnosť spúšťať Modern UI aplikácie v okne, skoro akoby sa jednalo o desktopovú aplikáciu. Jedná sa o niečo, čo sa však dalo čakať, keďže už Windows 8.1 Update sa sústredí na zlepšenie ovládania Windows 8.1 na desktope. Obe funkcie by sa mali objaviť neskôr v tomto roku a bude ich možné vypnúť alebo zapnúť podľa potreby. Ako to bude vlastne celé vyzerať, môžete vidieť na videu nižšie, kde môžete vidieť jednak Mail v okne a nové Štart menu.

Související články

Dnes nejčtenější

.