Zavřít reklamu

Praha 12. března 2014 – Samsung chce pomoci společnostem připravit se na druhou fázi „Konzumování IT“ prostřednictvím technologií, které posunou jejich obchodní činnost na vyšší úroveň. Uvedl to během svého hlavního projevu na veletrhu CeBIT 2014 v německém Hannoveru SP Kim, výkonný viceprezident pro globální marketing a globální B2B centrum společnosti Samsung Electronics Co., Ltd..

Podle SP Kima bude Samsung poskytovat společnostem nové obchodní zkušenosti, které přináší dva hlavní technologické trendy:

  1. Produkty musí nabízet nejen výhody lepší technologie, ale musí být také profesionální, spolehlivé a měly by nabízet vysoké zabezpečení pro firmy.
  2. Firemní technologie musejí být současně navrženy pro lidi – to znamená snadno použivatelné a orientované na zákazníka.

V letošním roce se Samsung na veletrhu CeBIT zaměřuje na pět nejdůležitějších rovin B2B trhu: maloobchod, vzdělávání, zdravotnictví, finanční služby a státní správu. Úzce spolupracuje s mnoha partnery z oblasti B2B a i proto jeho stánek na veletrhu CeBIT představuje řešení pro jednotlivá odvětví od firem, jako jsou ITractive, More Success Marketing, Control Systems, RedNet, Ringdale, SAP, sc synergy, Fiducia, Softpro, T-Systems, Adversign, Schiffl a Zalando.

„Samsung je jednou z mála firem, která je schopna kombinovat postavení globálního lídra v oblasti spotřební elektroniky s nepřetržitou snahou přinášet nové inovace a vynikající technologie v oblasti B2B,“ řekl Kim a zdůraznil, že více než čtvrtina zaměstnanců společnosti Samsung pracuje v oblasti výzkumu a vývoje. „Samsung v oblasti B2B zastává tři základní hodnoty: technologickou konvergenci, důvěryhodné partnerství a rychlost na trhu. Snažíme se do oblasti B2B přinést jistý pocit naléhavosti, protože si přejeme uspět a − co je ještě důležitější − chceme, aby uspěli i naši zákazníci,“ dodal Kim.

Tisková řešení pro malé a střední firmy

Samsung na veletrhu CeBIT představil nové řady NFC tiskáren pro bezpečný a mobilní tisk o nová řešení vytvořená na míru malým a středním podnikům. Jako součást této strategie Samsung také přichází s tiskovými službami na principu cloudu, které kombinují snadné použití a bezpečnost prostřednictvím platformy Samsung KNOX.

Bezpečnost mobilních zařízení

Samsung představuje nejnovější verzi své bezpečnostní platformy KNOX pro zařízení se systémem Android. Od října 2013, kdy byl KNOX poprvé dostupný, prodal Samsung více než 25 milionů zařízení s touto platformou. KNOX tak má dnes více než 1 milion aktivních uživatelů. Nejnovější verze KNOX rozšiřuje důležité bezpečnostní prvky – od správy certifikátů v zabezpečené zóně TrustZone, která promění telefon na čipovou kartu, po biometrické ověření dvěma faktory.

Zdravotnictví

Samsung vnáší tolik potřebnou mobilitu a konvergenci do odvětví zdravotnických zařízení. To zahrnuje například funkci Hello Mum, pro ultrazvukové přístroje, která umožňuje těhotným ženám sdílet 3D snímky s rodinou, nebo mobilní digitální zdravotní záznamy a integrovaná řešení informačního systému.

Maloobchod

Soupeření v  on-line světě vyžaduje po kamenných obchodech, aby poskytovaly zážitek z nakupování, který je nejen zajímavý vizuálně (s video stěnami a transparentními displeji), ale také nabízí zákazníkům ucelené služby z několika zdrojů (např. pokladny přes tablety či digitální zrcadlo, pomocí kterého si zákazníci mohou vyzkoušet nové oblečení, aniž by museli jít do šatny).

Vzdělání

Počítače by neměly být ve třídách pouze na výuku informatiky, ale také proto, aby podpořily získávání studijních zkušeností − ať už pomocí integrovaných řešení typu Samsung School, interaktivní tabule nebo prostřednictvím zabezpečeného tisk či velmi úspěšné řady chromebooků Samsung.

Finanční služby

Bezpečnost a kvalitní zákaznický servis jsou klíčovými body obchodního řešení Samsung pro odvětví finančních služeb − od digitální propagace a řešení pro zabezpečený podpis po zajištění tiskových systémů typu pull-printing a cloudových řešení Cloud Display.

Státní správa

Služby ve státní správě by měly být digitální, aby vyhovovaly potřebám občanů. Proto Samsung nabízí vládním organizacím a úřadům širokou škálu řešení od bezpečných mobilních platforem jako Samsung KNOX, který má bezpečnostní certifikaci amerického Ministerstva obrany, po systém Thin Client, úsporný tisk Follow-me, digitální propagaci atd.

Dnes nejčtenější

.