Zavřít reklamu

Tak ako sa dalo čakať, Samsung okrem štandardnej Galaxy S5 skutočne pripravuje niekoľko derivátov. Okrem toho, že za tri týždne oficiálne uvidíme nový Samsung Galaxy S5, by sme sa mali v budúcnosti stretnúť aj s verziami Galaxy S5 mini, Galaxy S5 Zoom a Galaxy S5 Active. Práve posledné dve menované by mal Samsung testovať už v týchto dňoch a tak je možné, že ich predstaví už v najbližších mesiacoch.

Informáciu o novom Galaxy S5 Active zverejnil známy kórejský server ETNews.com, ktorý pravidelne prináša čerstvé informácie od svojich zdrojov. Podľa zdrojov by chcel Samsung prenechať vodotesnej a prachotesnej S5-ke väčší priestor než minulý rok a očakáva, že práve Active verzia bude tvoriť 20 až 30% všetkých tržieb z nového Galaxy S5. Situácia s minuloročným S4 Active bola horšia, keďže ten tvoril iba 3-4% všetkých tržieb zo série Galaxy S4. Tento rok sa už bude Samsung vodotesnému telefónu venovať viac a už v marci / březnu by mal vyrobiť 5 miliónov kusov S5 Active. Nie je preto vylúčené, že ho Samsung predstaví tesne po základnej Galaxy S5 alebo súčasne s ňou.

Zdroje tvrdia, že sa S5 Active nebude od štandardného modelu veľmi odlišovať a dokonca nie je vylúčené ani to, že oba modely budú mať rovnaký fotoaparát. V takom prípade by S5 Active mohol ponúknuť 16-megapixelový fotoaparát, čo by znamenalo dvojnásobný nárast pixelov oproti S4 Active. Tá ponúkla 8-megapixelový fotoaparát, zatiaľ čo Galaxy S4 ponúkla 13-mpx fotoaparát.

Ďalšia novinka, ktorú Samsung testuje, je prototyp s označením SM-C115. Už teraz je ale jasné, že sa bude jednať o Galaxy S5 Zoom, teda o hybrid smartfónu a digitálneho fotoaparátu. Samsung odoslal testovaciu vzorku tohto zariadenia do svojho vývojového centra v Indii, čo potvrdzuje záznam na stránke Zauba. Podľa starších informácií by sme u tohto zariadenia mali očakávať 4.8-palcový displej s rozlíšením 960 × 540 pixelov, zatiaľ čo klasická verzia ponúkne 5.25-palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov. Že sa s vysokou pravdepodobnosťou jedná o S5 Zoom, potvrdzuje práve označenie modelu. Galaxy S4 Zoom sa totiž predávala v modeloch SM-C101 a SM-C105 podľa lokality.

Dnes nejčtenější

.