Zavřít reklamu

Skôr či neskôr, Samsung musí predstaviť tohtoročnú vlajkovú loď, Samsung Galaxy S5. Až do dnešného dňa sme sa pritom mohli stretnúť s rôznymi benchmarkmi, špekuláciami a uniknutými informáciami. Skutočnosť sa má ale už tak, že Samsung dokončil dôležité práce na svojom Galaxy S5 a podľa všetkého sa už jeho laser presúva na vývoj prvých derivátov S5-ky, ktoré ponesú označenia Samsung Galaxy S5 mini a Samsung Galaxy S5 Zoom. S čím treba pri tohtoročnom vlajkovom line-upe počítať a s čím nie?

Samsung Galaxy S5 môžeme skutočne očakávať v dvoch verziách, konkrétne v plastovej a kovovej verzii. Podľa všetkého by mala plastová verzia stáť 650€ a kovová verzia pre zmenu 800€. Samsung chce dať zákazníkom na výber z dvoch rôznych verzií, pričom sa bude jednať o podobný krok, aký v minulom roku predviedol Apple s iPhone 5c a iPhone 5s. Narozdiel od iPhone budú ale oba modely Galaxy ponúkať prakticky rovnaký hardvér bez väčších zmien, čo je pozitívna vlastnosť pre tých, ktorí so svojim S5 počítajú ako s kúpou na niekoľko rokov. Obe verzie ponúknu AMOLED displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov, pričom jeho uhlopriečka nie je zatiaľ známa – tvrdí sa však, že sa bude pohybovať na úrovni 5,25″.

galaxy-s5-render-2014

Ďalšou dôležitou vlastnosťou tohto telefónu bude 16-megapixelový zadný fotoaparát, pravdepodobne s optickou stabilizáciou obrazu. Aj teraz existuje možnosť, že procesor sa bude líšiť podľa podpory LTE sietí. Podľa interných informácií sa totiž Samsungu podarilo vyriešiť problémy a Exynos 6 už nemá problémy s LTE sieťami. Je preto možné, že zatiaľ čo lacnejší model ponúkne 4-jadrový Snapdragon 805, kovový model ponúkne 8-jadrový Exynos 6. Oba procesory sú pritom vlastnosťami lepšie oproti svojim predchodcom. Snapdragon 805 je v skutočnosti vylepšenou, výkonnejšou verziou Snapdragon 800 s výkonnejším grafickým čipom. S novým grafickým procesorom je treba počítať aj preto, že Galaxy S5 ponúkne ešte vyššie rozlíšenie. Exynos 6 pre zmenu bude schopný zapnúť oba štvorjadrové procesory naraz a ponúkne 64-bitovú podporu.

Samsung tiež podľa všetkého pripravuje aj ďalšie dva deriváty S5-ky. Zatiaľ čo v marci/březnu môžeme očakávať predstavenie Galaxy S5, ohlásenie ďalších modelov môžeme očakávať v máji/květnu a júni/červnu. Prvým modelom bude menší variant Galaxy S5 mini, pričom ten bude mať menší displej a pravdepodobne aj slabší hardvér. Bude však disponovať Super AMOLED displejom so zatiaľ neznámym rozlíšením. Ďalšou novinkou bude aj hybrid smartfónu a digitálneho fotoaparátu, Galaxy S5 Zoom. Vzhľadom k odlišnostiam, aké sa ukázali medzi Galaxy S4 a Galaxy S4 Zoom, aj tu existuje možnosť, že S5 Zoom ponúkne menší, 5-palcový displej s nižším rozlíšením. Pre porovnanie S4 Zoom ponúkla 4.8-palcový displej s rozlíšením 540 × 960, zatiaľ čo S4 ponúkla 5-palcový displej s rozlíšením 1920 × 1080. Všetky zariadenia zo série Galaxy S5 budú mať predinštalovaný Android 4.4 KitKat.

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.