Zavřít reklamu

http://samsungmagazine.eu/wp-content/uploads/2013/12/samsung_display_4K.pngŽe sa nový Samsung Galaxy S5 začne predávať už na začiatku budúceho roku, nie je nič nové. No až doteraz bolo otázne, či S5-ka prinesie rovnaký displej ako jeho predchodca alebo sa predsa len v niečom zmení. Podľa všetkého to dnes vyzerá tak, že zmien bude skutočne veľa a okrem výkonnejšieho hardvéru sa stretneme aj s úplne novým displejom. Spoločnosť podľa všetkého začala vyrábať AMOLED displeje s rozlíšením WQHD, teda s rozlíšením 2560 x 1440 bodov. A aká je uhlopriečka?

Zdroje odhalili, že pôjde o displej s uhlopriečkou 5.25″, teda displej s podobnými rozmermi ako ponúkal prvý Galaxy Note. Nový Galaxy S5 tak pokračuje v tradícii zväčšovania obrazovky a aj teraz sa uhlopriečka zvýši iba o približne 0,6 centimetra. Podobný scenár sa opakoval aj začiatkom tohto roku, keď Samsung predstavil Galaxy S4. Ten totiž ponúkol 4,99-palcový displej, zatiaľ čo jeho predchodca priniesol „len“ 4,8-palcový displej. Displej u Galaxy S5 zároveň ponúkne dvojnásobne vyššie rozlíšenie ako S III, ktorá obsahovala displej s rozlíšením 1280 x 720 bodov. Jedná sa tak o jasnú ukážku toho, ako vývoj technológii napreduje vpred a čoho sú dnes výrobcovia smartfónov schopní.

Pri výrobe displejov Samsung využíva rovnakú technológiu diamantového usporiadania ako v prípade Galaxy S4 a Galaxy Note 3. Takto vyrobené displeje sa od klasických odlišujú tým, že červené a modré diódy majú tvar diamantu, čím sa zvyšuje ostrosť displeja, keďže prekrývajú zelené diódy. Benchmarky nám tiež v minulosti odhalili, že telefón prinesie 64-bitový čip Snapdragon s frekvenciou 2.5 GHz, grafický čip Adreno 330 a operačnú pamäť RAM pohybujúcu sa na úrovni 3 alebo 4 GB. Telefón by mal tiež obsahovať 2-megapixelový predný fotoaparát a 16-megapixelový zadný fotoaparát.

REDAKCIA SAMSUNG MAGAZINE VÁM PRAJE VESELÉ VIANOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

*Zdroj: DDaily.co.kr

Související články

Dnes nejčtenější

.