Zavřít reklamu

Zatiaľ čo sa ostatní výrobcovia pripravujú na vianočné prázdniny, Samsung intenzívne testuje budúcoročné produkty, medzi ktoré už pochopiteľne patria počítače, smartfóny a tablety. A práve nový mysteriózny tablet je niečo, čo spoločnosť ku koncu minulého týždňa odoslala do Indie pre testovacie účely. Spoločnosť mala podľa všetkého do Bengalúru odoslať zásielku obsahujúcu 15 kusov tabletu s označením SM-T331, čo môže znamenať, že Samsung už v týchto dňoch začína testovať Galaxy Tab 4.

Že sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o Galaxy Tab 4 a nie o plánovanú Lite verziu Galaxy Tab 3, potvrdzuje predovšetkým vysoká cena produktu. Súčasné prototypy majú mať podľa Samsungu hodnotu 33 884 rupií, čo predstavuje približne 400€. Pri tejto cene je vylúčené, že by sa jednalo o lacnejší model existujúceho zariadenia a skôr veríme tomu, že sa jedná o prototypy budúcoročného Galaxy Tab-u, ktorý by mohol priniesť 64-bitový procesor a dokázal by tak konkurovať iPadu Air od Apple, ktorý je dnes prakticky na prvom mieste v benchmarkoch.

V prípade tohto tabletu sa špekuluje, že Galaxy Tab 4 ponúkne Super AMOLED displej s prekvapivo vysokým rozlíšením a možno sa uňho dočkáme výkonného procesoru s 4 alebo 8 jadrami. Vysokému výkonu by mala odpovedať aj pamäť RAM, ktorá by sa mohla pohybovať na úrovni 3 alebo 4GB. Napriek pútavým informáciám, čo sa hardvéru týka, treba podotknúť, že ešte stále nič nie je čierne na bielom a v budúcnosti môže produkt vyzerať úplne inak, než sme si predstavovali. Taktiež nie je vylúčené, že sa stretneme s dvomi alebo viacerými veľkostnými verziami, podobne ako je tomu dnes pri Galaxy Tab 3. Ten je totiž dostupný v 10.1-, 8- a 7-palcových verziách. Začiatkom budúceho roku by sme sa mali dočkať aj variantu Galaxy Tab 3 Lite, ktorý by mal byť najlacnejším tabletom spoločnosti, s cenou do 150 euro.

*Zdroj: TheDroidGuy, Zauba.com

 

Dnes nejčtenější

.